Matbaa Makinası ve Kalıbı

Matbaa Makinası ve Alüminyum Matbaa Kalıbı Alıyoruz

Önde Geri Dönüşüm olarak İstanbul‘da hurda matbaa makinaları ve alüminyum matbaa kalıplarınızı satın alıyoruz. Başta Hadımköy, Esenyurt, Beylikdüzü, İkitelli, Matbaacılar Sitesi, Avcılar, Silivri, Küçükçekmece, Bahçelievler, Kıraç, Arnavutköy, Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa, Sultangazi, Güneşli, Yenibosna, Mecidiyeköy, Şişli olmak üzere Tekirdağ’da Çerkezköy, Çorlu ilçelerinde kilogram miktarına göre hurda makinalar ve ofset matbaa kalıbı alımı yapmaktayız.

Hurda Matbaa Kalıbı Fiyatları Nasıl Belirleniyor?
Matbaa kalıplarının hammaddesi alüminyumdur. Hurda matbaa kalıplarının fiyatlarının yüksek olması öncelikle boyalı olup olmamasına bağlıdır. Ofset matbaa kalıplarında bu sorun nisbeten azdır. Ancak mesela gazete baskısı yapan yerlerde matbaa kalıplarının boyalı olması değerini düşürmektedir. Fiyatları etkileyen ikinci husus elinizdeki hurdanın miktarıdır. Ne kadar yüksek tonlarda hurda biriktirirseniz o kadar iyi fiyat teklifi veririz. Yüksek tonlarda hurda matbaa kalıbı fiyatlarını sitemizde günlük olarak takip edebilirsiniz. Hurdanızı satmak için telefon numaramızı çevirmeniz yeterli olacak.

Matbaa Kalıpları Hakkında Genel Bilgi
Dilerseniz öncelikle matbaa kalıplarının tarihsel gelişimi ile ilgili bilgiler vererk konumuzu açalım. İlk olarak düz baskı yöntemi kullanıldı. Bu yöntem de günümüzdeki modern matbaa kalıpları yerine taş baskı kalıpları kullanılıyordu. 1905 yılından sonra avrupada taş plakalar yerini yumuşak metallere bıraktı. Bu dönemde en çok kullanılan metal çinko idi.

Ancak çinko kalıpları kullanılarak sac palakalar üzerine baskı yapılamadı. Bu problemin çözümü için kalıp kazanı ile baskı kazanı arasına yüzeyi elastiki bir kauçuk silindiri yerleştirildi. Böylece düz baskı sistemi oluştu. Bu teknik, daha sonraları ofset baskı makinelerinde kullanıldı.

Artık günümüzde ofset baskı sisteminde alüminyum kalıplar kullanılmaktadır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

0532 375 2968