Hakkımızda

Doğal kaynaklarımız; dünya nüfusunun hızla artması ve bilinçsiz tüketim nedeniyle hızla azalmaktadır. Bunun sonucunda yaşam koşullarının değişmesiyle ortaya çıkan aşırıtüketimden kaynaklanan cevre kirlenmesi ve orman katliamını kontrol altına alınarak, kaynakların tekrar kullanıma imkan sağlamak amacıyla ÖNDE GERİ DÖNÜŞÜM SAN.TİC. ve LTD.ŞTİ. olarak iş hayatına merhaba dedik.

35 yıllık tecrübe ile baba mesleğini devamı ve bu sektörde kendini kabul ettiren firmamız Halkalı Dereboyu’ nda faaliyet göstermektedir. Firmamız kendi bünyesinde kimsenin hükmü altına girmaden büyümekte ve gelişmektedir. Dönüşümün tecrübeli bir ekipman ile çalışarak uzmanlaşmaya önem veriyoruz. Firmamızı kurumsallaştırıp Türkiye ve Dünya’ ya katkı sağlamak ve saygın yerimizi kazanmak ilk hedefimizdir. Çünkü Geri Dönüşüm uzun vadeli verimli bir yatırımdır. Ham maddenin azalması ve doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucunda ekonomik problemler ortaya çıkabilmektedir.

Geri Dönüşümün bu noktada önemli etkileri olmaktadır. Enerji ve tabii kaynakların tüketimin azaltılması ülke ekonomisi içinde büyük önem arz etmektedir hatta geri dönüşüm sonucu oluşan sentetik elyaf gibi ürünler ihraç edilerek ülkeye döviz girişi de sağlanmaktadır. Her ürün geri dönüştürülemediği gibi dönüştürülebilen ürünlerde uygun toplandığı takdir de ikinci ürün olmaktadır. Bunun için firmamız bu üç prensip üzerine çalışmaktadır.

Misyonumuz

Küresel ısınmanın doruk noktaya çıktığı günümüzde çok daha önem kazanan atıkların toplanması ve geri dönüşüm konusunda dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek ihtisaslaşmak, tedarikçi ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve etkin çözümler bulmaktır.

Atıkların Kaynağından Toplanması Atıkların ayrıştırılması Yeni Ürünlerin Topluma Kazandırmak Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile ham madde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır. Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle ham madde ihtiyacı azalır. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur.

Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar ham madde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar. Örneğin, yeniden kazanılabilir alüminyumun kullanılması alüminyumun sıfırdan imal edilmesine oranla %35’e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Atık malzemelerin ham madde olarak kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir.

Kullanılmış kağıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması hava kirliliğini %74-94, su kirliliğini %35, su kullanımını %45 azaltabilmektedir. Örneğin bir ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 8 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

0532 375 2968